Проєкт «Молодь – громада – влада»

Проєкт «Молодь – громада – влада»

13.10.2021

Серед найвагоміших новин квітня 2021 року в роботі освітнього хабу «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського стала перемога у конкурсі «Активні громадяни» від Active Citizence – British Council (програма Британської Ради). Проєкт «Молодь – громада – влада» стартував у квітні. Нині, підводячи його підсумки, згадаємо покроково.

Квітень 2021:

– сформувано робочу групу проєкту;

– проведено анкетування «Сучасні національні цінності українського народу» для широкого молодіжного загалу».

Травень 2021:

– створено реєстраційну форму й відкрито реєстрацію учасників проєкту;

– проведено анкетування «Сучасні національні цінності українського народу» для учасників базової групи проєкту.

Червень 2021:

– проведено презентацію проєкту для студентської молоді.

17 червня команда проєкту взяла участь у круглому столі «Інформаційне, правове та управлінське забезпечення інноваційного розвитку регіону», організаторами якого стала кафедра права і публічного управління Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Зокрема, Тетяна Дрозд виступила з доповіддю на тему «Хаб «NotBox» як простір освітньої взаємодії та розбудови громадянського суспільства (на прикладі роботи над проєктом «Молодь – громада – влада»)» .

Вересень 2021. Проведено:

– 8 вересня – дискусію «Піраміда Маслоу – перевірено на міцність молоддю». Якою є залежність між потребами й цінностями? Як за останні десятиліття змінилися пріоритетні цінності українського суспільства в цілому й молоді зокрема? Який зміст вкладають українці у слово «влада»? Чому свідомий громадянин має бути обізнаний з діяльністю органів місцевого самоврядування? Так сформувався основний спектр питань для обговорення під час заходу;

– 14 вересня – воркшоп «Цінності української молоді». Студенти активно долучились до роботи у форматі максимальної практичної взаємодії. Емоційно й динамічно відбулися створення Карт цінностей, зйомка соціального відео, активний рух локаціями освітнього хабу та рефлексія під час приємного чаювання;

– з 22 вересня по 5 жовтня – низку актуальних інтервʼю з тем «Міське врядування: структура й повноваження», «Громада і влада – механізми взаємодії».

Так, 22 вересня гостями освітнього хабу «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського стали начальник відділу молодіжної політики Вінницької міської ради Юлія Мончак та працівниця відділу Таїсія Дембовська. Теми бесіди: молодіжна політика, заходи, які відбуваються у м. Вінниця для молоді та перспективи, до яких можуть долучатися студенти.

29 вересня про децентралізацію та діяльність органів місцевого самоврядування новостворених територіальних громад розповів Кривешко Владислав Сергійович, староста Вінницько-Хутірського старостинського округу.

5 жовтня учасники проєкту мали можливість докладно дізнатися про конкурс «Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської територіальної громади» й конкурс соціально-культурних проєктів інститутів громадянського суспільства, адже гостем проєкту став заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради В. І. Хорошев. Володимир Ілліч розповів про особливості й перебіг конкурсів, відповідність їх цілям Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади. Студентів зацікавило й те, що до щорічної інформаційно-роз`яснювальної кампанії може долучатися молодь. Отож, для активних і свідомих є гарна можливість набути нового досвіду;

– хакатон «Успішні кейси взаємодії молоді з ВМР». 23 вересня 2021 року про дієву, сучасну взаємодію учнівської молоді з Вінницькою міською радою розповіла начальник відділу виховання та позашкільної роботи Департаменту освіти Вінницької міської ради Перекрестенко Наталія Василівна. Гарним прикладом такої співпраці став також виступ студентки 1 курсу факультету публічного управління та адміністрування Аліни Драчук, випускниці школи-гімназії №23 м. Вінниці, яка розповіла про проєкти, реалізовані завдяки конкурсу «Бюджет шкільних проєктів» в її рідній школі.

Створено мотиваційне відео «Від Мрію до дію». Понад 20 студентів долучилися до зйомки відео й відповіли на запропоновані ініціативною групою запитання: «Чи існує суттєва різниця в цінностях різних поколінь?», «Назвіть 5 найбільш значущих для Вас цінностей», «Що для Вас є влада? Це пріоритетна чи малозначуща цінність?», «Чи готові Ви брати участь у суспільному житті місцевої громади?» тощо.

Розпочато інтернет – челендж «#НЕвсеодно». Щиро й відверто розповідають молоді люди про свої найважливіші життєві цінності, спонукаючи численну аудиторію інтернет-друзів до усвідомлення власних пріоритетів.

Вересень – жовтень 2021:

– проведено вихідне опитування «Сучасні національні цінності українського народу», «Проєкт «Молодь – громада – влада»: очікування й враження» для учасників базової групи проєкту.

– підготовлено інфографіку-звіт проєкту «Молодь – громада – влада: цінності і взаємодія».

Жовтень 2021: 

– 13 жовтня підведено підсумки проєкту й проведено урочисту церемонію нагородження найактивніших учасників і команд.

Зазначимо також, що упродовж квітня – жовтня 2021 відбувалося анонсування заходів проєкту на сайтах ВДПУ й освітнього хабу «NotBox», у соцмережах Facebook та Instagram, у вересні перебіг проєкту висвітлено також у ЗМІ. 27 вересня про ідею створення й реалізації проєкту «Молодь – громада – влада» йшлося в програмі «Час змін» радіокомпанії «Місто над Бугом». Переглянути відео можна за покликанням

Нагадаємо, що проєкт реалізується за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SCЗ)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні.

 

 

 

Пошук

Останні події

Архіви

Категорії