Методичний семінар для вчителів історії по роботі з виставкою «Зневажений геноцид. Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни»

Методичний семінар для вчителів історії по роботі з виставкою «Зневажений геноцид. Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни»

21.09.2021

В освітньому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету відбувся методичний семінар для вчителів історії по роботі з виставкою «Зневажений геноцид. Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни».
Виставка стала результатом однойменного міжнародного проєкту, організованого Спілкою «Освіта заради миру» (Берлін) та Українським центром вивчення історії Голокосту (Київ). Проєкт покликаний донести до якомога ширшої української та європейської аудиторії історію геноциду ромів України за часів нацизму. Висвітлюється також дискримінація ромського населення та боротьба з нею сьогодні – як в Україні, так і в Німеччині.
Відповідно, методичний семінар має на меті забезпечити вчителів історичними відомостями та методичними інструментами для роботи з учнями під час відвідування виставки. До участі долучилися 22 вчителя історії та правознавства закладів загальної середньої освіти Вінницької міської ради. Лекційні й практичні заняття, дискусію з учасниками заходу проводили Михайло Тяглий, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту (УЦВІГ), та Олександр Войтенко, тренер НУО «Простір толерантності» та НУО «МАРТ».
Виставка складається з 20 стендів, містить архівні документи та сімейні світлини, презентує як особисті історії тих, кому пощастило пережити геноцид, так і загальноісторичні відомості про це явище.
Німецькомовну версію виставки було відкрито у Берліні. Після успішного показу в Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ) та краєзнавчих музеях Волинської, Полтавської та Черкаської областей, упродовж найближчих двох тижнів виставка експонуватиметься у Вінниці.
Сьогодні, 21 вересня 2021 року, о 16.00 відбудеться церемонія відкриття виставки у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, за участю виконавців проєкту, представників ромської громади та ромських НУО, науковців, представників органів державної влади та громадських організацій, ЗМІ.
Виставка працюватиме 21 вересня – 5 жовтня 2021 року. Вхід вільний. Розклад роботи – відповідно до розкладу роботи музею.

Пошук

Останні події

Архіви

Категорії