Науково-практичний семінар з теми «Основні концептуальні засади та оптимальні шляхи реалізації особистісного розвитку учасників освітнього процесу закладів дошкільної освіти та початкової школи» для керівників ЗДО Вінницької міської територіальної громади

Науково-практичний семінар з теми «Основні концептуальні засади та оптимальні шляхи реалізації особистісного розвитку учасників освітнього процесу закладів дошкільної освіти та початкової школи» для керівників ЗДО Вінницької міської територіальної громади

23.12.2021

23 грудня 2021 року на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбувся науково-практичний семінар з теми «Основні концептуальні засади та оптимальні шляхи реалізації особистісного розвитку учасників освітнього процесу закладів дошкільної освіти та початкової школи» для керівників ЗДО Вінницької міської територіальної громади. 
З вітальними словами до учасників заходу звернулися ректор Педуніверситету, професор Наталія Лазаренко та директор Департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко. 
Модератором семінару стала Леся Гарник, начальник відділу дошкільної освіти та обліку дітей Департаменту освіти ВМР.
Систему роботи КЗ «Дошкільний навчальний заклад №52 ВМР» презентувала завідувач закладу Катерина Шундровська. Особливу увагу було приділено наступності між дошкільною та початковою освітою в реалізації перспектив розвитку дитини. 
Практичну складову, а саме готовність до навчання та перехід дошкільників до систематичного навчання, оволодіння новою соціальною роллю учня та відповідними функціями та діями, які сприяють формуванню навчальної діяльності, розглянула вчитель початкових класів КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 33 ВМР» Оксана Форостяна, вчитель вищої категорії, «вчитель-методист». 
Приємно відзначити, що до освітянського діалогу долучилися науково-педагогічні працівники факультету дошкільної і початкової освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
Так, забезпечення готовності здобувачів дошкільної освіти до шкільного життя засобами нейропсихологічних вправ стало предметом розгляду Ірини Деснової, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри  дошкільної освіти. Про впровадження новітніх, креативних та інноваційних форм методичної роботи для вирішення завдань кадрової політики та підвищення професійного рівня компетентності педагогів розповіла Лариса Присяжнюк, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти. 
Декан факультету дошкільної і початкової освіти Олена Демченко, кандидат педагогічних наук, доцент, представила досвід реалізації проєкту програми Erasmus+Jean Monnet Module «Театр як засіб розвитку soft skills дітей дошкільного віку» та окреслила можливості подальшої співпраці факультету із закладами дошкільної освіти. 
Загальні принципи формування відповідальності учасників освітнього процесу закладів дошкільної освіти практично продемонстрував Віталій Бєлов, психолог-консультант, тренер, коуч та засновник проєкту «Тренери школам». 
Захід мав на меті осучаснення форм і методів роботи керівника закладу дошкільної освіти з урахуванням інноваційних підходів щодо особистісного розвитку дошкільника, враховуючи принцип наступності ЗДО та початкової школи.
Продуктивний робочий настрій учасників напередодні новорічно-різдвяних свят зробили особливо піднесеним і радісним святкові локації та відео, підготовлені педагогічними працівниками Дошкільного навчального закладу №52, а також Дід Мороз і Снігуронька з віршами, піснями й подарунками.

Пошук

Останні події

Архіви

Категорії