Проєкт «Психологічна підтримка літніх осіб в період карантину»

10.08.2021

З 09 по 13 серпня 2021 року в освітньому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського працює команда проєкту «Психологічна підтримка літніх осіб в період карантину» у складі Лариси Борисівни Лук’янової (доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, виконавець проєкту) Олени Григорівни Коваленко (доктор психологічних наук, професор, керівник проєкту), Едуарда Олександровича Помиткіна (доктор психологічних наук, професор, виконавець проєкту), Людмили Миколаївни Дяченко (кандидат педагогічних наук, тренер соціально-емоційного навчання, виконавець проєкту), Людмили Павлівни Московець (практичний психолог, викладач психології, виконавець проєкту), Катерини Василівни Годлевської (кандидат педагогічних наук, виконавець проєкту) Кирила Васильовича Котуна (кандидат педагогічних наук, виконавець проєкту).
Зазначимо, що проєкт реалізується за грантової підтримки Національного фонду досліджень України. Цільовою аудиторією проєкту стали особи, які взаємодіють з літніми людьми, але не мають відповідної професійної підготовки, зокрема, соціальні і медичні працівники, реабілітологи; у тому числі – соціальні робітники, які на дому надають послуги літнім людям.
Учасниками семінарів-практикумів з теми «Як налагоджувати ефективну комунікацію з літніми людьми та зберігати власне психологічне здоров’я у стресових умовах (пандемія COVID-19)», що проводяться нині в освітньому хабі Педуніверситету, стали понад 50 соціальних робітників Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці, центрів надання соціальних послуг сільських та селищних рад Вінницької області.
Учасники зазначають, що отримані знання дозволять їм краще розуміти літніх клієнтів, яким вони надають послуги, гармонізує їхню міжособистісну взаємодію.
Радіємо, що співпраця Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України та Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського збагатилась таким досвідом. Бажаємо успішного втілення проєкту та успіхів соціальним робітникам у професійній діяльності!