Як ми маємо змінити підхід до неформальної освіти, щоб забезпечити стійке повоєнне відновлення громади?

15.11.2022

Зустріч у форматі Світового кафе, що відбулася 15 листопада 2022 року, зацікавила педагогічну спільноту Вінниці. Топ-трійка запитань: де відбулась подія, про що йшлося, хто брав участь.

Відповідаємо. І водночас дякуємо організатору заходу, ГО «Центр Поділля-Соціум», за можливість відчувати себе у безпеці в конференційній залі Монблан.

Тепер докладніше про зміст. Темою обговорень та експертних консультацій стала неформальна освіта у Вінницькій міській громаді.

Учасники, з огляду на свій професійний та особистий досвід, розмірковували над запитаннями щодо розвитку неформальної освіти для повоєнного відновлення:

• що працює добре й беремо з собою в майбутнє,

• що працює погано і це треба або забути, або терміново відкоригувати,

• що потрібно створити з нуля,

• виклики повоєнного відновлення.

Фасилітатором заходу став тренер, співавтор гри «Світ Громад» Тарас Тимчук. Панові Тарасу щиро дякуємо за змістовне спілкування та чітку координацію події!

І чи не найбільш значущим стало те, що наше світове кафе зібрало представників освіти (заклади вищої та загальної середньої освіти, Державної служби якості освіти у Вінницькій області), влади (департаменти Вінницької міської ради й Вінницької обласної державної адміністрації), громадськості (БФ «Подільська громада», ГО «Джерело надії», Студентська рада Вінниччини), які дружно й зацікавлено долучилися до обговорення.

Узагальнена відповідь на запитання, як ми маємо змінити підхід до неформальної освіти, щоб забезпечити стійке повоєнне відновлення громади, незабаром. Матеріали аналітичної довідки будуть представлені на широкий загал.

А наш натхненний настрій і сповнені позитивних вражень світлини – вже зараз.

Дякуємо всім учасникам!

Від Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського й освітнього хабу «NotBox» – щира вдячність Центру освіти дорослих, ГО «Центр Поділля-Соціум» за постійну, змістовну взаємодію!